Monday, March 27, 2017
     

2006            
    District 1 -   Byron D. Sowers    

2004            
    District 2 -   Paul M. Steele    
             
    District 3 -   Ken Christiansen    

2002            
    District 1 -   Ron Evans    

2000            
    District 2 -   Glen H. Kersenbrock    
             
    District 3 -   Duane Dawes    

1998            
    District 1 -   Ron Evans    

1996            
    District 2 -   Glen H. Kersenbrock    
             
    District 3 -   Duane Dawes    

1994            
    District 1 -   Ron Evans    

1992            
    District 2 -   Glen H. Kersenbrock    
             
    District 3 -   Ernest S. Kistler    

1990            
    District 1 -   John P. Bremenkamp    

1988            
    District 2 -   J. H. Nickels    
             
    District 3 -   Ernest S. Kistler    

1986            
    District 1 -       John N. Sears was appointed March of 1988
             
    District 1 -       Vera L. Sloan resigned from office March of 1987
             
    District 1 -       John N. Sears resigned from office April of 1988
             
    District 1 -       John P. Bremenkamp was appointed April of 1988

1984            
    District 2 -   J. H. Nickels    
             
    District 3 -   Ernest S. Kistler    

1982            
    District 1 -   Vera L. Sloan    

1980            
    District 2 -   J. H. Nickels    
             
    District 3 -   Ernest S. Kistler    

1978            
    District 1 -       Vera L. Sloan was appointed August of 1980
             
    District 1 -       John Renner was recalled from office June of 1980

1976            
    District 2 -       James. H. Nickel was apointed September of 1980
             
    District 2 -       W. J. Randall was recalled from office May of 1980
             
    District 3 -       Patrick Lehman was appointed August of 1980
             
    District 3 -       Harold Palmgren resigned from office August of 1980

1974            
    District 1 -   Ray Zoberst    

1972            
    District 2 -   Warren Hills    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1970            
    District 1 -   Ray Zoberst    

1968            
    District 2 -   J. O. Gunnels, Jr.    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1966            
    District 1 -   Ray Zoberst    

1964            
    District 2 -   J. O. Gunnels, Jr.    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1962            
    District 1 -   Ray Flanagin    

1960            
    District 2 -   Harry Lunsway    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1958            
    District 1 -   Ray Flanagin    

1956            
    District 2 -   Harry Lunsway    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1954            
    District 2 -   Ray Flanagin    

1952            
    District 2 -   Harry Lunsway    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1950            
    District 1 -   Ray Flanagin    

1948            
    District 2 -   Wm. Wallace    
             
    District 3 -   Harry Eicher    

1947            
    District 2 -       Wm. Wallace Appointed on 6-23-1947
             
    District 2 -       S. R. Epard Died in Office 6-9-1947
             
    District 3 -       C. A. Horney Resigned on 11-3-1947 (Bad Health)
             
    District 3 -       Harry Eicher was appointed 12-1-1947

1946            
    District 1 -   Elmer Goin    

1944            
    District 2 -   S. R. Epard    
             
    District 3 -   C. A. Horney    

1942            
    District 1 -   Elmer Goin    

1940            
    District 2 -   S. R. Epard    
             
    District 3 -   C. A. Horney    

1938            
    District 1 -   Elmer Goin    

1936            
    District 2 -   S. R. Epard    
             
    District 3 -   C. A. Horney    

1934            
    District 1 -   W. A. Simonton    

1932            
    District 2 -   S. R. Epard    
             
    District 3 -   C. A. Horney    

1930            
    District 1 -   Harry Dible    

1928            
    District 2 -   Bert Dolph    
             
    District 3 -   R. Mallory    

1926            
            County Fair Question
             
            Yes: 1193 No: 976
             
    District 1 -   Harry Dible    

1924            
    District 2 -   J. L. Reid    
             
    District 3 -   J. B. Parker    

1922            
    District 1 -   H. Dible    

1920            
    District 2 -   H. B. Beck    
             
    District 3 -   J. B. Parker    

1918            
    District 1 -   Roy Leak    

1916            
    District 2 -   Gilbert Olson    
             
    District 3 -   Fred H. Horney    

1914            
    District 1 -   Roy Leak    

1912            
    District 2 -   Gillbert Olson    
             
    District 3 -   B. W. Baird    

1910            
    District 1 -   George W. Howard    

1908            
    District 2 -   James Ernest    
             
    District 3 -   B. W. Baird    

1906            
    District 1 -   John Badgley    

1905            
            Yes: 360 No: 377
             
            To Build a Courthouse Bonds

1904            
    District 2 -   James Ernest    
             
    District 3 -   John Stover    

1902            
    District 1 -   C. E. Hardin    

1901            
    District 3 -   Elf Calkins    

1900            
    District 2 -   Ernest Boerner    

1899            
    District 1 -   John Blue    
             
    District 3 -   M. L. Cotherman   To Fill Unexpired Term

1898            
    District 3 -   Wm. Overman    

1897            
    District 2 -   Randolph Jones   Elected by Lot

1896            
    District 1 -   J. O. Samuelson    

1894            
    District 2 -   S. C. Parrott    

1893            
    District 1 -   J. E. Gilbert    

1892            
    District 3 -   W. W. Marple    

1891            
    District 2 -   Randolph Joned    

1890            
    District 1 -   D. W. Haynes    

1889            
    District 3 -   W. L. Thompson    

1888            
    District 2 -   A. J. Senger    

1887            
    District 1 -   W. H. Smith    

1886            
    District 1 -   W. H. Smith    
             
    District 2 -   Frank Pingree    
             
    District 3 -   Wm. Baldwin    

1885            
    District 1 -   W. W. Witham    
             
    District 2 -   Frank Pingree    
             
    District 3 -   R. S. Henninig